سایت تخصصی حسابداران خبره ایران

ارائه مطالب تخصصی حسابداری و حسابرسی و قوانین

مهارت های مهم همسرداری

برخی مهارت های مهم همسرداری


1.
شاد باشیم
شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم.

2. صبور باشیم
اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی‌دانیم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم.

3. منطقی رفتار کنیم
مسایل را منطقی و درست بررسی کنیم و به جای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی‌طرفانه قضاوت کنیم.

4. کم توقع باشیم
از همسرمان آن‌قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد.5. مثبت‌نگر باشیم
با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه‌های خوب زندگی را فراموش نکنیم.

6. خوش‌بین باشیم
داشتن نگاه خوش‌بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می‌شود.

7. یک‌دل باشیم
درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می‌شود و یکدلی به وجود می‌آورد.

8. شنونده ی خوبی باشیم
هنگامی که همسرمان با ما صحبت می‌کند حتی‌الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به حرف‌های او توجه داریم.9. مشوق همسر خود باشیم
برای رفتارها و صحبت‌های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته، او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد.

. به پیشرفت یکدیگر اهمیت دهیم
آنقدر صمیمی باشیم که پیشرفت و ترقی همسرمان یکی از آرزوهای ما باشد، در حقیقت اولین کسی که از این پیشرفت سود می‌برد ما هستیم.

11. خوش قول باشیم
برای حرف‌ها و قول‌های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانیم خوش‌قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است.

12. احترام به شخصیت همسرمان را فراموش نکنیم
به شخصیت همسرمان احترام بگذاریم و حرمت یکدیگر را نزد خانواده و دوستان و ... حفظ کنیم.13. ارتباط کلامی و عاطفی خود را حفظ کنیم
سعی کنیم با همسر خود درباره ی مسائل مختلف گفتگو کنیم. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می‌باشد.

14. با یکدیگر مهربان باشیم
همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محسناتش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم. با مهربانی می‌توانیم مالک قلب‌های یکدیگر باشیم و رابطه ی گرم و صمیمی بر قرار کنیم.

15. محبت‌پذیر و قهر گریز باشیم
منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکار است. تلاش کنیم که آیینه ی زندگیمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد.

16. راستگو باشیم
صداقت و راستی از بهترین سرمایه‌های زندگی مشترک است. هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. فراموش نکنیم که دروغ پایه‌های زندگی را سست می‌کند.17. محیط خانواده را با صفا کنیم
فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد.

18. به ارزش‌های دینی، اخلاقی و خانوادگی پایبند باشیم
ارزش‌ها از ارکان و ستون‌های اصلی خانواده محسوب می‌شوند و مقید بودن به ارزش‌ها موجب دوام و استحکام خانواده می‌شود و اصالت آن را حفظ می‌کند.

19. به نیازهای همسر توجه کنیم
رفتار دلنشین و توأم با متانت موجب می‌شود خواسته‌های خود را به راحتی بیان کند.


20. بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم
در سایه ی سلامت جسمی و روانی می‌توانیم به هدف‌های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودگیش جلوگیری کنیم.21. با یکدیگر مشورت کنیم
هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه تر می‌شود.

22. قدرشناس باشیم
از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت‌ها و همکاری‌هایش قدردانی کنیم برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه‌های خاصی نیازمند نیستیم!

23. احساس مسوولیت داشته باشیم
هر یک از همسران باید خود را در مقابل کاری که برعهده گرفته‌اند متعهد بدانند و از انجام دادن آن شانه خالی نکنند.

24. برنامه‌ریزی کنیم
در حقیقت برنامه‌ریزی به زندگی خانوادگی نظم و سامان می‌بخشد.25. الگوی خوبی باشیم
طوری رفتار کنیم که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشیم.

26. خود را به جای همسرمان بگذاریم
دنیا را از دریچه ی نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم : "اگر من جای او بودم چه می‌کردم؟"

27. به خواسته‌ها و افکار یکدیگر احترام بگذاریم
فراموش نکنیم که ازدواج پیمان همکاری و تشریک مساعی است.

28.میانه رو و متعادل باشیم
حضرت علی (ع) فرموده‌اند "خیرالامور اوسط‌ها"، پس اگر در تمام امور زندگی (خوردن، خوابیدن، مسافرت و حتی محبت کردن و...) اعتدال را رعایت کنیم کمتر دچار مشکل می‌شویم.29. با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم
یک جمله ی شورانگیز می‌تواند طوفانی از خشم و غضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد.

0.                                                   روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم
عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می‌شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می‌کند.

31. به همسرمان دلگرمی بدهیم
به همسر خود بگوییم که من به خاطر عشق به تو همه ی سختی‌های زندگی‌مان را می‌پذیرم چنین جملاتی باعث دلگرمی او می‌شود.

32. همسر خود را راضی کنیم
باید طوری رضایت همسرمان را جلب نماییم که مطمئن باشیم هیچ وقت ما را ترک نمی‌کند و یا در هیچ مشکلی ما را تنها نمی‌گذارد.33. با همسرمان صادقانه رفتار کنیم
با متانت و صداقت قبول کنیم که در بعضی از کارها همسرمان شایسته‌تر است.

34. در زندگی مشترک به تنهایی تصمیم نگیریم
برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم. باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند.

35. سختی‌ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرمان در میان بگذاریم
هم فکری بار مشکلات را سبک‌تر می‌نماید.

36. فرمان ندهیم
نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم، متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت.37. تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم
افکار مزاحم مانند خوره، سلامت روانی انسان را از میان می‌برند. بهتر است به جای اعمال تعصبات دست و پاگیر انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم.

38. از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم
زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می‌شود.

39. روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم
هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد آشکار کردن و بزرگ جلوه‌دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می‌شود. هرگز نباید از نقطه ضعف‌ها به عنوان اسلحه‌ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم.

40. مقابله به مثل نکنیم
از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم.

جملات ممنونه در زندگی زناشویی

در زندگی مشترک، به تدریج لحظاتی پیش می آیند که فرار از آنها اجتناب ناپذیر است. جر و بحث، مشاجره و حتی دعوا برای همه زوج ها پیش می آید. اما فرا گرفتن مهارتی که اجازه ندهید چنین روندی تبدیل به روال عادی زندگی مشترک شما شود بسیار مهم و ضروری است. گذشته از همه چیز بخاطر داشته باشید که مهمترین آرزوی همسر شما خوشحالی شماست، اما فقط یک کمی کمک نیاز دارد.
بکار بردن برخی جملات بطور دائم نه تنها کمکی به بهبود وضعیت زندگی شما نمی کند، بلکه آن را بر لبه مشاجرات دائمی و بیهوده قرار می دهد. این 7 جمله زیر یا مشتقات آن در همان دسته قرار می گیرند. پس سعی کنید با تمرین، از گفتن آنها در جاهایی که ضرورتی ندارد خودداری کنید.

1. تو هم عین باباتی/ شماها خانوادگی اینطور هستید

وقتی چنین جمله ای را بکار می برید به همسرتان مستقیما این پیغام را می دهید که قصد تحقیر او را دارید. بدیهی است که بکار بردن جملاتی از این دست به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده اید اشاره می کند. اگر موردی می بینید که می توانید آن را به بقیه افراد فامیل همسرتان هم تعمیم دهید کمی فکر کنید و سعی کنید شکایت تان را بصورت مستقیم تری بیان کنید.

اگر همسرتان نامرتب است یا مناسبت های مهم زندگی تان را فراموش میکند این مورد را با خود او حل کنید و از کشاندن پای پدر و برادر و بقیه افراد خانواده اش به جریان اجتناب کنید.


2. کی می خوای یه فکری یه حال کارت بکنی؟/ کی می خوای کارتو عوض کنی؟

اگر همسر شما در حال حاضر مشغول بکار است قبل از بیان این دست سوالات از خودتان بپرسید دقیقا از کدام وجه کار همسرتان گله دارید؟ آیا درآمد وی کفاف زندگی را نمی دهد یا زمان کافی برای گذراندن با شما و بچه ها ندارد یا این شغل در سطح اجتماعی شما نیست یا ...؟

گذشته از این واقعیت که شغل مردان برای آنها جنبه حیثیتی دارد به خاطر داشته باشید که تا جایی که ممکن است نباید درآمد پایین همسرتان را با تلاش ناکافی وی برای تامین رفاه خانواده یکی ببینید.

به جای آنکه مدام همسرتان را سرزنش کنید بهتر است جلسات منظمی برای تبادل افکار و نظرات و اطلاعات تان در مورد امکانات شغلی جدید داشته باشید اگر خودتان شاغلید در مورد کار خودتان صحبت کنید و هر کاری می کنید همسرتان را در جایگاه پاسخگویی اجباری قرار ندهید.


3. مادرم، دوستم، فلانی گفته بود ممکن است اینکار را انجام دهی

وقتی این جمله را می گویید بی شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می شود اینکه شما در مقابل دیگران زندگی شخصی تان و مشکلات آنرا بر ملا کرده اید. آیا برای خود شما تصور چنین صحنه ای آسان است. در چنین شرایطی همسرتان خودش را نه در کنار شما بلکه در مقابل شما و همه وابستگان تان می بیند. بدیهی است از آن پس هر چه از شما بشنود را به دیگران نسبت خواهد داد و بعدها به صفت ناخوشایند دهن بین هم ملقب خواهید شد.

به جای همه اینها حتی اگر از یکی از اطرافیان تان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتارهای بطور مثال کنترل کننده دارد، به جای بیان آن از قول سوم شخص این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید. و سعی کنید به او نشان دهید این رفتار شما را چقدر آزار می دهد و راه حل های خود را با او در میان بگذارید.


4. خودم می توانم، کمک لازم ندارم

شاید باور نکنید اما این جمله برای اکثر مردان آثار مخربی دارد. آنها به شکلی سنتی مایلند خود را سوپرمن خانه شان ببینند. اگر شما به عنوان همسر و زن محبوب آنها این جمله را به کرات به زبان بیاورید این نقش را به مخاطره می اندازید. همسر شما مانند هر انسان دیگری از اینکه وجود موثر و مفیدی داشته باشد به خودش افتخار می کند.

گاه دلیل شما برای بیان این جمله این است که همسرتان کاری که قصد انجامش را دارد را به خوبی انجام نمی دهد؛ مشاوران معتقدند حتی اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید بعدها از اینکه نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته اید پشیمان خواهید شد. هر انسانی به یک همراه احتیاج دارد، بگذارید همسرتان اسم آن را حامی بگذارد.


5. همیشه اینکارو می کنی/ هیچوقت اینکارو نمی کنی

این کلی گویی همسر شما را در حالتی تدافعی و به تدریج تهاجمی قرار می دهد. یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. اگر از اینکه شوهرتان جوراب های کثیفش را در راهرو انداخته دلخورید به او نگویید تو همیشه همینجوری هستی. اون از وضع غذا خوردنت اون از کارت اون از ... با اینکار همسرتان را گیج می کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است. صریح باشید و از کلی گویی پرهیز کنید. این راه بهتری برای رسیدن به یک زندگی سالم و موفق است.

6. واقعا فکر می کنی...

اگر اهل بکار بردن چنین جملات دوپهلویی به قصد اشاره ظریف به یک مشکل هستید، آن را کنار بگذارید. وقتی به شوهرتان می گویید: واقعا فکر میکنی این موقع شب کباب لقمه می چسبد، او هیچ نکته قابل درکی دریافت نمی کند. شاید منظور شما این باشد که خوردن غذای چرب در ساعات پایانی شب برای کسی که کلسترول دارد مناسب نیست ولی بیان آن به این شکل مرموز کمکی به شما نمی کند.

7. با اون دوستات/ با اون فامیلت

طبیعی است که شما همه دوستان و آشنایان و بستگان شوهرتان را تایید نکنید اما این خیلی غیرطبیعی است که از آنها برای تحقیر او استفاده کنید. وقتی چنین جمله ای را بکار می برید معنی آن این است که خودم باید برایت چند تا دوست پیدا کنم و راستش را بگویید خود شما چنین شرایطی را می پذیرید؟

اگر معاشرت با اطرافیان همسرتان را دوست ندارید به او پیشنهاد دهید آنها را تنها ببیند. تنها به این دلیل که ازدواج کرده اید مجبور نیستید در تمام دقایق یکدیگر را همراهی کنید. با بیان دلایلتان و دادن فضایی که او برای زندگی شخصی اش لازم دارد به دوام زندگی تان کمک می کنید

Married important skills

برخی مهارت های مهم همسرداری Some important skills Married


1. شاد باشیم 1. Happiness means
شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم . Being happy is always valuable, so we try to be happy and wholesome tired of people show up to your partner away.
2. صبور باشیم 2. Patient, we
اگر رفتار همسرمان را خوشایند نمی‌دانیم بهتر است با حوصله و تأمل و در شرایط مناسب او را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم . If you do not please my wife better behavior with patience and deliberation and under the right circumstances he could be aware of how their behavior.
3. منطقی رفتار کنیم 3. Reasonable to treat
مسایل را منطقی و درست بررسی کنیم و به جای منافع شخصی، مصالح زندگی مشترک را در نظر بگیریم و بی‌طرفانه قضاوت کنیم . Sound issues to consider and to place personal interests, the interests of impartial judgment, we consider the common life.
4. کم توقع باشیم 4. Least we expect
از همسرمان آن‌قدر انتظار داشته باشیم که بتواند به انتظارات پاسخ دهد . So much to expect my wife to be able to respond to the expectations.


5. مثبت‌نگر باشیم 5. Msbtngr be
با بیاد آوردن لحظات شیرین زندگی بدبینی را از خود دور کنیم، به رفتارهای خوب همسرمان بیشتر بیندیشیم و جنبه‌های خوب زندگی را فراموش نکنیم . Remembering the sweet moments of life away from the cynicism we think more of the wife good behavior and good aspects of life, not to forget.
6. خوش‌بین باشیم 6. Optimistic we
داشتن نگاه خوش‌بینانه به زندگی و اطرافیان باعث ایجاد آرامش و بذل محبت و عاطفه می‌شود . Having an optimistic outlook on life and family comfort and affection can afford.
7. یک‌دل باشیم 7. We whole-heartedly
درک متقابل موجب ایجاد تفاهم می‌شود و یکدلی به وجود می‌آورد . Creates understanding and understanding creates empathy.
8. شنونده ی خوبی باشیم 8. A good listener
هنگامی که همسرمان با ما صحبت می‌کند حتی‌الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به حرف‌های او توجه داریم . When we spoke with the wife or the possible look into his eyes and nod to show that she got attention.


9. مشوق همسر خود باشیم 9. Encourages his wife to be
برای رفتارها و صحبت‌های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته، او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد . Behaviors and values ​​will talk to my wife and recalling past situations to succeed, encourage him to have a better future.

. به پیشرفت یکدیگر اهمیت دهیم . Important to make progress together
آنقدر صمیمی باشیم که پیشرفت و ترقی همسرمان یکی از آرزوهای ما باشد، در حقیقت اولین کسی که از این پیشرفت سود می‌برد ما هستیم . We are so close that the progress wife of one of our dreams, in fact we are the first to benefit from these advances.
11. خوش قول باشیم At 11. Welcome our promise
برای حرف‌ها و قول‌های خود ارزش قائل شویم و خود را در مقابل آنها مسوول بدانیم خوش‌قولی نشانه ی احترام به خود و همسر است . For his words and promises, and we appreciate your respect in front of his wife and they are responsible to know Khvshqvly sign.
12. احترام به شخصیت همسرمان را فراموش نکنیم 12. Respecting the character of the wife not to forget
به شخصیت همسرمان احترام بگذاریم و حرمت یکدیگر را نزد خانواده و دوستان و ... Each other with respect and dignity to the character of my wife's family and friends ... حفظ کنیم . To maintain.


13. ارتباط کلامی و عاطفی خود را حفظ کنیم 13. Communicate verbally and emotionally to maintain their
سعی کنیم با همسر خود درباره ی مسائل مختلف گفتگو کنیم. Try to talk with your partner about different issues. صحبت کردن بهترین راه آگاهی از افکار و احساسات همسر می‌باشد . The best way is to talk about the thoughts and feelings of the wife.
14. با یکدیگر مهربان باشیم 14. Together, be gentle
همسرمان را جزئی از وجود خود بدانیم، محسناتش را بازگو کنیم، برایش خوبی بخواهیم و در راه کمک به همسرمان تمام تلاش خود را به کار ببریم. Part of his wife to know, tell Mhsnatsh we wish him well in his efforts to win to help my wife. با مهربانی می‌توانیم مالک قلب‌های یکدیگر باشیم و رابطه ی گرم و صمیمی بر قرار کنیم . Owner can kindly hearts together and we put on our warm and friendly relationship.
15. محبت‌پذیر و قهر گریز باشیم 15. Mhbtpzyr and centrifugal force would
منش توأم با مهربانی و دوری از قهر و کینه صفت همسران فداکار است. Stay away from anger and hatred with compassion and character traits are devoted wives. تلاش کنیم که آیینه ی زندگیمان شفاف و بدون غبار کدروت باشد . We try our mirror is clear and free of dust Kdrvt.
16. راستگو باشیم 16. Honest we
صداقت و راستی از بهترین سرمایه‌های زندگی مشترک است. Integrity and honesty are the best assets of the common life. هرگز نباید به دروغ و نیرنگ متوسل شویم حتی اگر حقیقت به نفع ما نباشد. Should never be resorted to lying and cheating, even if the truth is on our side. فراموش نکنیم که دروغ پایه‌های زندگی را سست می‌کند . Bear in mind that lies undermine the foundations of life.


17. محیط خانواده را با صفا کنیم 17. Environment together with our family.
فضای عاطفی خانواده باید چنان مطلوب و دوست داشتنی باشد که همسرمان در آن احساس رضایت خاطر کند و از امنیت روانی برخوردار باشد . Emotional climate of the family must be so good and my husband loved the feeling of satisfaction and psychological safety is important.
18. به ارزش‌های دینی، اخلاقی و خانوادگی پایبند باشیم 18. The religious values, morality and family honor our commitments
ارزش‌ها از ارکان و ستون‌های اصلی خانواده محسوب می‌شوند و مقید بودن به ارزش‌ها موجب دوام و استحکام خانواده می‌شود و اصالت آن را حفظ می‌کند . Family values ​​are the pillars of the basic tenets of being bound to the durability and strength of family values ​​and preserves its originality.
19. به نیازهای همسر توجه کنیم 19. The wife needs to look
رفتار دلنشین و توأم با متانت موجب می‌شود خواسته‌های خود را به راحتی بیان کند . Treated with dignity, which is pleasant and comfortable to express their demands.


20. بهداشت روانی همسر را تأمین کنیم 20. Mental health partners to provide
در سایه ی سلامت جسمی و روانی می‌توانیم به هدف‌های خود برسیم، بنابراین باید به رفتار او توجه نماییم و از افسردگی و خمودگیش جلوگیری کنیم . In the shadow of physical and mental health can achieve its goals, it must pay attention to his behavior and to prevent depression and Khmvdgysh.


21. با یکدیگر مشورت کنیم 21. Will consult with each other
هر یک از همسران باید حق داشته باشند نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند. Each spouse should have the right to express their opinions and suggestions. با مشورت کردن، راه رسیدن به زندگی سالم کوتاه تر می‌شود . The consultation, which is shorter than the road to healthy living.
22. قدرشناس باشیم 22. Appreciate our
از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت‌ها و همکاری‌هایش قدردانی کنیم برای ابراز سپاسگزاری و تشکر به کلمه‌های خاصی نیازمند نیستیم ! Wife of the duties, responsibilities, and we appreciate Hmkaryhaysh to express gratitude and thanks to the special words are needed!
23. احساس مسوولیت داشته باشیم 23. Sense of responsibility have
هر یک از همسران باید خود را در مقابل کاری که برعهده گرفته‌اند متعهد بدانند و از انجام دادن آن شانه خالی نکنند . Each of the partners must be committed to the work that they have undertaken to do and not flinch.
24. برنامه‌ریزی کنیم 24. Planned to
در حقیقت برنامه‌ریزی به زندگی خانوادگی نظم و سامان می‌بخشد . The family planned to give order and organization.


25. الگوی خوبی باشیم 25. A good model
طوری رفتار کنیم که الگوی رفتاری مناسبی برای همسر و فرزندان خود باشیم . To treat his wife and children have a good meme.
26. خود را به جای همسرمان بگذاریم 26. Their place put my wife
دنیا را از دریچه ی نگاه او ببینیم و از خود بپرسیم : "اگر من جای او بودم چه می‌کردم؟ " He looked out the window to see the world and ask ourselves: "If I was in his place, what would?"
27. به خواسته‌ها و افکار یکدیگر احترام بگذاریم 27. The demands and respect one another's thoughts
فراموش نکنیم که ازدواج پیمان همکاری و تشریک مساعی است . Let's not forget that marriage is a covenant of cooperation and collaboration.
28. میانه رو و متعادل باشیم 28. Will be moderate and balanced
حضرت علی (ع) فرموده‌اند "خیرالامور اوسط‌ها"، پس اگر در تمام امور زندگی ( خوردن، خوابیدن، مسافرت و حتی محبت کردن و...) اعتدال را رعایت کنیم کمتر دچار مشکل می‌شویم . Hazrat Ali (AS) has said, "Khyralamvr average", so if all things living (eating, sleeping, traveling, and even love, etc.), we observe moderation than we are in trouble.


29. با جملات زیبا از همسر خود دلجویی کنیم 29. The beautiful words of comfort to his wife
یک جمله ی شورانگیز می‌تواند طوفانی از خشم و غضب و نفرت را خاموش کند و بنای زندگی را از خطرات گوناگون دور سازد . It attracted a storm of anger and hatred among the various risks far off and makes a living monument.

0. 0.                                                    روابط زناشویی را بسیار مهم بدانیم Marriage is very important to know
عدم توجه به این روابط موجب ایجاد مشکلات مختلف خانوادگی، روحی و روانی برای هر یک از طرفین می‌شود و زندگی را با خطرهای جدی روبرو می‌کند . No matter the cause various problems, family relationships, mental health, and life for each party will face serious threats.
31. به همسرمان دلگرمی بدهیم 31. Give encouragement to my wife
به همسر خود بگوییم که من به خاطر عشق به تو همه ی سختی‌های زندگی‌مان را می‌پذیرم چنین جملاتی باعث دلگرمی او می‌شود . I love to tell your wife you accept our hardships all these words of encouragement to him.
32. همسر خود را راضی کنیم 32. Will satisfy your wife
باید طوری رضایت همسرمان را جلب نماییم که مطمئن باشیم هیچ وقت ما را ترک نمی‌کند و یا در هیچ مشکلی ما را تنها نمی‌گذارد . So happy to get my wife to make sure that will never leave us or we just will not have any problem.


33. با همسرمان صادقانه رفتار کنیم 33. The wife to act honestly
با متانت و صداقت قبول کنیم که در بعضی از کارها همسرمان شایسته‌تر است . With dignity and honesty to accept that some things my wife is qualified.
34. در زندگی مشترک به تنهایی تصمیم نگیریم 34. The exception of the single life
برای سخن و پیشنهاد همسرمان احترام قائل شویم و خود را عقل کل ندانیم. Wife to speak and offer their respects and we all do not know the reason. باور داشته باشیم که همیشه همه چیز را همگان دانند . We believe that everyone always knows everything.
35. سختی‌ها و مشکلات محیط کار را در حد ضرورت با همسرمان در میان بگذاریم 35. Difficulties and workplace problems in need to share with my wife
هم فکری بار مشکلات را سبک‌تر می‌نماید . The burdens are lighter too intellectual.
36. فرمان ندهیم 36. Commands not
نباید خانه را به پادگان تبدیل کنیم، متوجه باشیم که خانه کانون عشق و محبت است نه محل یکه تازی و خشونت . Should become home to a military base, we understand that love is not the lone Greyhound Club House and violence.


37. تعصبات غلط و افکار مزاحم را از خود دور کنیم 37. Prejudice and thoughts away from our
افکار مزاحم مانند خوره، سلامت روانی انسان را از میان می‌برند. Thoughts such as leprosy, mental health people are in the middle. بهتر است به جای اعمال تعصبات دست و پاگیر انرژی خود را صرف توجه به همسر و خانواده نماییم . Better place to spend your energy on the fervor of hand and red tape to his wife and family.
38. از ازدواج خود اظهار پشیمانی نکنیم 38. The we regretted his marriage
زندگی و روابط خود را با دیگران مقایسه نکنیم و از یاد نبریم که زندگی هر کسی مطابق سلیقه و عقل و درایت او اداره می‌شود . Life and your relationships with others, and do not compare us not forget that cater to anyone's life is run his wisdom and tact.
39. روی نقاط ضعف همسر خود انگشت نگذاریم 39. The weakness of his wife's finger, let
هر فردی ممکن است در موارد مختلف دچار ضعف باشد آشکار کردن و بزرگ جلوه‌دادن این نقاط ضعف موجب ایجاد کدورت می‌شود. Any person may be weak in many cases reveal a large Jlvhdadn these weaknesses are caused turbidity. هرگز نباید از نقطه ضعف‌ها به عنوان اسلحه‌ای برای سکوت یا شکست دادن همسر استفاده کنیم . Never be silent or weaknesses as a weapon to defeat the wife to use.
40. مقابله به مثل نکنیم 40. Will not retaliate
از رفتارهای تلافی جویانه بپرهیزیم و سعی کنیم به جای مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او یادآوری نماییم . Behaviors and trying instead to avoid retaliation retaliation, to remind him to behave properly.

جملات ممنونه در زندگی زناشویی Mmnvnh sentences in marriage

در زندگی مشترک، به In life, the تدریج لحظاتی پیش می آیند که فرار از آنها اجتناب ناپذیر است. Moments ago, they gradually come to escape the inevitable. جر و بحث، Arguments, مشاجره و حتی دعوا برای همه زوج ها پیش می آید. All couples argue and even fight to happen. اما فرا گرفتن مهارتی که But to learn the skills اجازه ندهید چنین روندی تبدیل به روال عادی زندگی مشترک شما شود بسیار مهم و Do not let this trend into your daily life is very important and common ضروری است. Necessary. گذشته از همه چیز بخاطر داشته باشید که مهمترین آرزوی همسر شما After all, remember that the most important wish your wife خوشحالی شماست، اما فقط یک کمی کمک نیاز دارد . Your happiness, but it needs just a little help.
بکار بردن برخی Using some جملات بطور دائم نه تنها کمکی به بهبود وضعیت زندگی شما نمی کند، بلکه آن Statements only help to improve your life, not permanently, but it را بر لبه مشاجرات دائمی و بیهوده قرار می دهد. On the edge of permanent conflict will be futile. این 7 جمله زیر یا مشتقات The following sentence, or derivatives of 7 آن در همان دسته قرار می گیرند. They are in the same category. پس سعی کنید با تمرین، از گفتن آنها در So try to practice speaking in جاهایی که ضرورتی ندارد خودداری کنید . Avoid places that are not necessary.

1. تو هم عین باباتی/ شماها خانوادگی اینطور هستید 1. While you dad / family think you're

وقتی چنین جمله ای را بکار می برید به همسرتان مستقیما این پیغام را می دهید که قصد تحقیر او را دارید. When you use this statement apply to these messages directly to your spouse that you're going to humiliate him. بدیهی است که بکار بردن جملاتی از این دست به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده اید اشاره می کند. Obviously, the use of words such as weaknesses in your spouse's family have seen refers to. اگر موردی می بینید که می توانید آن را به بقیه افراد فامیل همسرتان هم تعمیم دهید کمی فکر کنید و سعی کنید شکایت تان را بصورت مستقیم تری بیان کنید . If you see an item that can be generalized to the rest of the family put together a little thought to your partner and try a more direct expression of your complaint.
اگر همسرتان نامرتب است یا مناسبت های مهم زندگی تان را فراموش میکند این مورد را با خود او حل کنید و از کشاندن پای پدر و برادر و بقیه افراد خانواده اش به جریان اجتناب کنید . If your spouse is irregular or important occasions in your life, forget about it and put the foot with his own father and brother-in solution and avoid the rest of his family.

2. کی می خوای یه فکری یه حال کارت بکنی؟/ کی می خوای کارتو عوض کنی؟ 2., Who do you think you're gonna cards? / Who do you turn Kartv?

اگر همسر شما در حال حاضر مشغول بکار است قبل از بیان این دست سوالات از خودتان بپرسید دقیقا از کدام وجه کار همسرتان گله دارید؟ If your spouse is currently employed in the expression of these questions, ask yourself exactly what it means spouse complain do you have آیا درآمد وی کفاف زندگی را نمی دهد یا زمان کافی برای گذراندن با شما و بچه ها ندارد یا این شغل در سطح اجتماعی شما نیست یا ...؟ He does not earn enough to live whether or not enough time to spend with your kids or the social level is not your job, or ...
گذشته از این واقعیت که شغل مردان برای آنها جنبه حیثیتی دارد به خاطر داشته باشید که تا جایی که ممکن است نباید درآمد پایین همسرتان را با تلاش ناکافی وی برای تامین رفاه خانواده یکی ببینید . Aside from the fact that they are men of honor's job to remember that the lower-income spouse to the extent that it may not be enough effort to welfare of the family of one see.
به جای آنکه مدام همسرتان را سرزنش کنید بهتر است جلسات منظمی برای تبادل افکار و نظرات و اطلاعات تان در مورد امکانات شغلی جدید داشته باشید اگر خودتان شاغلید در مورد کار خودتان صحبت کنید و هر کاری می کنید همسرتان را در جایگاه پاسخگویی اجباری قرار ندهید . Instead of blaming your partner will always be better than your regular meetings to exchange thoughts and information about new job opportunities have Shaghlyd if you talk about your work, do not put your partner in place forced Accountability.

3. مادرم، دوستم، فلانی گفته بود ممکن است اینکار را انجام دهی 3., My mother, my friend had said X is possible to do so

وقتی این جمله را می گویید بی شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می شود اینکه شما در مقابل دیگران زندگی شخصی تان و مشکلات آنرا بر ملا کرده اید. When such a scene would no doubt say to your husband that you can restore your personal life and its problems in front of other people exposed have. آیا برای خود شما تصور چنین صحنه ای آسان است. Do you think this scene is easy. در چنین شرایطی همسرتان خودش را نه در کنار شما بلکه در مقابل شما و همه وابستگان تان می بیند. In such circumstances, his spouse and all dependents not on your side, but you can see in front of you. بدیهی است از آن پس هر چه از شما بشنود را به دیگران نسبت خواهد داد و بعدها به صفت ناخوشایند دهن بین هم ملقب خواهید شد . Obviously, the more you listen to it, then others will and then you will be known as attribute unpleasant whimsical.
به جای همه اینها حتی اگر از یکی از اطرافیان تان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتارهای بطور مثال کنترل کننده دارد، به جای بیان آن از قول سوم شخص این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید. Instead of all this, even if one of your friends warned you that your husband's behavior is controlled, for example, rather than the expression of the promise of a third person to the issue of own. و سعی کنید به او نشان دهید این رفتار شما را چقدر آزار می دهد و راه حل های خود را با او در میان بگذارید . And try to show how this behavior hurts you and share their solutions with them.

4. خودم می توانم، کمک لازم ندارم 4. I ​​do, I need help

شاید باور نکنید اما این جمله برای اکثر مردان آثار مخربی دارد. Believe it or not, but it has such devastating effects for most men. آنها به شکلی سنتی مایلند خود را سوپرمن خانه شان ببینند. Traditional way they want their house to see their Superman. اگر شما به عنوان همسر و زن محبوب آنها این جمله را به کرات به زبان بیاورید این نقش را به مخاطره می اندازید. If you are a husband and wife, including the widely popular, they would venture to say that the throw. همسر شما مانند هر انسان دیگری از اینکه وجود موثر و مفیدی داشته باشد به خودش افتخار می کند . Your wife is just like any other human being he is proud to be effective there.
گاه دلیل شما برای بیان این جمله این است که همسرتان کاری که قصد انجامش را دارد را به خوبی انجام نمی دهد؛ مشاوران معتقدند حتی اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید بعدها از اینکه نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته اید پشیمان خواهید شد. The reason for saying this is that if you intend to do something that your partner is not doing well, the consultants believe that even if the husband was doing something you do there is different from the way indign the supportive role of your spouse then He will have to repent. هر انسانی به یک همراه احتیاج دارد، بگذارید همسرتان اسم آن را حامی بگذارد . Every man needs a companion, can sponsor your spouse's name.

5. همیشه اینکارو می کنی/ هیچوقت اینکارو نمی کنی 5. Always do it do / do not you ever do it

این کلی گویی همسر شما را در حالتی تدافعی و به تدریج تهاجمی قرار می دهد. The overall if your wife is on the defensive and the offensive began. یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. Learn to focus precisely on the problem that has upset you. اگر از اینکه شوهرتان جوراب های کثیفش را در راهرو انداخته دلخورید به او نگویید تو همیشه همینجوری هستی. If the husband in the corridor put their dirty socks Dlkhvryd tell him you're always in the way. اون از وضع غذا خوردنت اون از کارت اون از ... She laid her cards from her eating food ... با اینکار همسرتان را گیج می کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است . صریح باشید و از کلی گویی پرهیز کنید. This will confuse your partner exactly what he has hurt you. Explicit and generally if you avoid. این راه بهتری برای رسیدن به یک زندگی سالم و موفق است . The better way to achieve a healthy and successful life.

6. واقعا فکر می کنی ... 6. Really think ...

اگر اهل بکار بردن چنین جملات دوپهلویی به قصد اشاره ظریف به یک مشکل هستید، آن را کنار بگذارید. If people use this phrase refers to the subtle ambivalence of a problem, you put it aside. وقتی به شوهرتان می گویید: واقعا فکر میکنی این موقع شب کباب لقمه می چسبد، او هیچ نکته قابل درکی دریافت نمی کند. When you tell your husband really think this time of night, barbecue bite stick, he understandably does not receive any points. شاید منظور شما این باشد که خوردن غذای چرب در ساعات پایانی شب برای کسی که کلسترول دارد مناسب نیست ولی بیان آن به این شکل مرموز کمکی به شما نمی کند . Perhaps you mean that eating fatty food late at night is not good for someone who has high cholesterol, but say it will not help you with this mysterious figure.

7. با اون دوستات/ با اون فامیلت 7., With your ​​friends / your Family

طبیعی است که شما همه دوستان و آشنایان و بستگان شوهرتان را تایید نکنید اما این خیلی غیرطبیعی است که از آنها برای تحقیر او استفاده کنید. It is natural that all your friends and relatives do not approve of your husband, but it is very unusual that they use to humiliate him. وقتی چنین جمله ای را بکار می برید معنی آن این است که خودم باید برایت چند تا دوست پیدا کنم و راستش را بگویید خود شما چنین شرایطی را می پذیرید؟ When you use this statement to mean that I should do and I'll tell you how many friends you have such a case'll
اگر معاشرت با اطرافیان همسرتان را دوست ندارید به او پیشنهاد دهید آنها را تنها ببیند. If she do not like to socialize with people around them just to see if he can offer. تنها به این دلیل که ازدواج کرده اید مجبور نیستید در تمام دقایق یکدیگر را همراهی کنید. Married just because you do not have to join together in minutes. با بیان دلایلتان و دادن فضایی که او برای زندگی شخصی اش لازم دارد به دوام زندگی تان کمک می کنید Dlayltan and space to express his personal life he needs your help to survive

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 17 بهمن‌ماه سال 1391 ساعت 02:34 ق.ظ | نویسنده: علی | چاپ مطلب 0 نظر
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo