سایت تخصصی حسابداران خبره ایران

ارائه مطالب تخصصی حسابداری و حسابرسی و قوانین

قانون شفافیت چیست و چه اهمیتی دارد؟


ساعت ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۲/۸/۱۶کد خبر: ۱۰۲۷۶

قانون شفافیت چیست و چه اهمیتی دارد؟

جهان‌سهم_ شفافیت هشتاد درصد موفقیت و خشنودی است و از سوی دیگر، ابهام یعنی فقدان شفافیت، بیش از هر عامل دیگر زمینه‌ساز خستگی و موفقیت‌های کوچک یا شکست است. به همین دلیل است که اندیشمندان می‌گویند موفقیت همان هدف است (با تعیین شفاف هدف بیش از نیمی از راه طی شده است) و تمام عوامل دیگر جنبه مکمل دارند. افرادی که اهداف روشن و نوشته شده دارند در زمانی کوتاهتر به موفقیت‌های بسیار بزرگتر نسبت به افراد دیگر دست پیدا می‌کنند. این واقعیت همه جا و تحت هر شرایطی صادق است.

سه عامل کلیدی موفقیت‌های بزرگ

اهمیت شفافیت و روشنی آنقدر زیاد است که می‌توان گفت سه عامل اصلی موفقیت عبارتند از شفافیت، شفافیت، و شفافیت در زمینه اهداف- موفقیت و کامیابی شما در زندگی عمدتا به میزان روشنی و شفافیت اهدافی بستگی دارد که شما واقعا و از ته دل مایل به تحقق آنها هستید.

اهداف خود را بنویسید و بازنویسی کنید

هر چه بیشتر درباره اهداف خود بنویسید و آنها را بازنویسی کنید و هر چه درباره آنها بیشتر فکر کنید، ذهن شما نسبت به آنها روشن‌تر خواهد شد و هرچه ذهنتان نسبت به آنچه می‌خواهید تحقق یابد روشن‌تر باشد، کارهایی را که سازگار با اهداف‌تان است بیشتر انجام خواهید داد و کارهایی را که ربطی به آن اهداف ندارند کمتر انجام می‌دهید.

هفت مرحله دستیابی به اهداف

در اینجا به روند هفت مرحله‌ای اشاره می کنیم که به شما کمک می‌کند سریعتر و ساده‌تر به اهداف‌تان برسید. نخست آنکه دقیقا مشخص کنید در زندگی چه اهدافی دارید. این اهداف باید کاملا مشخص باشند. مرحله دوم نوشتن این اهداف است.

باید به روشنی و تفصیل این کار را انجام دهید. مرحله سوم تعیین مهلتی مشخص است. اگر هدفی بزرگ دارید آن را به بخش های کوچک‌تر تقسیم کنید برای هر یک مهلتی تعیین نمایید اهداف کوچک‌تر باید به ترتیب نوشته و مهلتی برای آنها در نظر گرفته شود. در مرحله چهارم فهرستی از کارهایی تهیه کنید که باید برای رسیدن به هدف‌تان انجام دهید هر بار مورد جدیدی به ذهنتان رسید آن را به فهرست اضافه کنید. در مرحله پنجم، این کارها را بر مبنای اولویت منظم کنید. مرحله ششم اقدام فوری در زمینه مهمترین کاری است که در برنامه‌تان می‌توانید انجام دهید. این بسیار مهم است. هر روز کاری انجام دهید که شما را به سمت تحقق یک یا چند هدف مهم پیش برد. سرعت خود را حفظ کنید.

جزء سه درصد افراد برنامه‌ریز باشید

تحقیقات نشان می‌دهد کمتر از سه درصد افراد، اهداف نوشته شده و برنامه‌هایی دارند که هر روز بخشی از آن را برای رسیدن به این اهداف انجام می‌دهند. اگر اهداف خود را بنویسید جزء این سه درصد قرار می‌گیرید و به زودی به نتایج مثبت و بزرگی می‌رسید که آن افراد رسیده‌اند.

هر روز اهداف‌تان را بازبینی کنید

هر روز اهداف خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید این اهدف هنوز هم جزء مهمترین اهداف شما هستند. مشاهده می‌کنید که با گذشت زمان اهداف دیگری را به فهرست‌تان اضافه می‌کنید. همچنین اهدافی را که دیگر آنقدر که قبلا تصور می‌کردید مهم نیستند حذف خواهید کرد. اهداف تان هر چه که هست، به دقت و روشنی و تفصیل برای رسیدن به آن‌ها برنامه‌ریزی کنید و هر روز بخشی از برنامه را انجام دهید، این کار کلید کارایی بالا و حداکثر موفقیت است.

برنامه عملی

در ادامه روش‌های بکارگیری سریع این قانون ذکر می‌شود:

1- فهرستی از ده هدف که قصد دارید در سال جاری به آنها دست یابید تهیه کنید. آنها را در قالب جملاتی به زمان حال ساده بنویسید طوری که گویی سال، گذشته و شما به آن اهداف دست یافته‌اید.

2- از فهرست ده موردی خود، یک هدف را انتخاب کنید که بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی شما دارد. دور آن خط کشیده و آن را در صفحه کاغذ دیگری یادداشت کنید.

3- اکنون شیوه هفت مرحله‌ای بالا را در مورد این هدف بکار گیرید. مهلتی تعیین کنید، برنامه‌ای تدوین نمایید و اقدام را شروع کنید. برنامه‌ریزی شما باید طوری باشد که هر روز بتوانید طبق آن، کاری برای رسیدن به هدف‌تان انجام دهید. این هدف را بزرگترین هدف‌تان طی هفته‌ها و ماه‌های آینده قرار دهید. خود را برای برخی تغییرات عجیب در زندگی‌تان آماده کنید. 

تاریخ ارسال: جمعه 17 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 08:51 ب.ظ | نویسنده: علی | چاپ مطلب 0 نظر
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo